A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Microsoft prezentuje Windows Phone 8 (wideo)

Oceń ten artykuł
(60 głosów)

Pokoje, Kid’s Corner (Kącik dziecięcy), Data Sense (licznik transferu) to zaledwie kilka nowości, które zostały wprowadzone w najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8.

Twórcy systemu kontynuują tradycję spersonalizowanego ekranu głównego oraz olbrzymią integrację ekosystemu Microsoft z Windows 8 i 7, Xbox oraz usługami w chmurze.

W Polsce w połowie listopada będą dostępne telefony Nokia Lumia 920 i 820 działające pod najnowszym systemem operacyjnym. Swoje urządzenia zapowiadają także HTC i Samsung.

Nie możemy się doczekać, kiedy świat pozna Windows Phone 8, system oferujący najlepsze z możliwych możliwości personalizacji” – powiedział Terry Myerson, corporate vice president, Windows Phone Division, Microsoft. „Windows Phone 8 będzie dostępny w gamie wspaniałych, pełnych możliwości i kolorów smartfonów.”

Live Tiles, czyli „żywe” kafelki to wyróżnik Windows Phone, którego nie oferuje żaden inny system. Dzięki nim użytkownicy mogą w dowolny sposób spersonalizować ekran swojego urządzenia, przypinając do niego najważniejsze kontakty, ulubione aplikacje, muzykę, gry czy zdjęcia. Do dyspozycji użytkowników są trzy rozmiary oraz 20 kolorów kafelków. Wśród wyróżników Windows Phone 8 są także:

  • Jedyny smartfon z Live Apps. Live Apps, czyli „żywe” aplikacje to dostęp do najważniejszych informacji prosto z ekranu startowego: oferta dnia na Grouponie, informacje o połączeniach lotniczych czy news dnia to dopiero początek. Dzięki Windows Phone 8 „żywe” aplikacje takie jak Facebook, mogą informować użytkownika o zmianach statusu, nawet na tapecie ekranu blokady.
  • Najlepsze aplikacje. Sklep Windows Phone oferuje obecnie 120,000 aplikacji, a liczba ta zwiększa się codziennie nawet o kilkaset pozycji. Polskich aplikacji dostępnych w Marketplace jest obecnie 7000. Wśród dostępnych treści są takie hity, jak Angry Birds Star Wars, Cut the Rope Experiments, Disney’s Where’s My Water, LivingSocial, Temple Run, Urbanspoon i wiele innych.
  • Kid’s Corner. Dostępny wyłącznie w Windows Phone 8! Dzięki specjalnie zaaranżowanemu Kącikowi Dziecięcemu możesz powierzyć dziecku smartfon bez żadnych obaw. Koniec ze skasowanymi zdjęciami, przypadkowo wysłanymi mailami czy niechcianymi połączeniami. Wystarczy szybka konfiguracja, by rodzice mogli udostępniać dziecku specjalny ekran z dostępem wyłącznie do wybranych dla niego gier, aplikacji, muzyki czy filmów.
  • Pokoje. To funkcja dla osób, które chcą dzielić się treściami z wybranymi grupami przyjaciół, a nie wszystkimi znajomymi. Pokoje pozwalają na tworzenie prywatnych grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, na przykład rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Dzięki tej funkcji możesz rozmawiać z członkami grupy na czacie, dzielić się z nimi swoim kalendarzem, listą zakupów, zdjęciami czy innymi dokumentami, wymienianymi wyłącznie między wami. Pewne funkcje dostępne będą także w kontakcie z osobami korzystającymi z innych smartfonów.
  • Data Sense/ licznik transferu. Dzięki tej nowej funkcji możesz surfować po Internecie i korzystać z wielu funkcji bez obaw, że przekroczysz swój limit na transfer danych. Data sense zmniejsza ilość pobieranych z Sieci danych poprzez kompresję zdjęć stron internetowych, Wi-Fi oraz dostosowanie do indywidualnego limitu miesięcznego. Funkcja ta pokazuje ile danych zużywa aplikacja, ponadto użytkownik jest informowany, gdy zbliża się do limitu korzystania z Internetu mobilnego. Data Sense pojawi się w ofercie wybranych operatorów w okresie świąt.
  • Portfel i NFC. Windows Phone 8 oferuje także nowoczesne funkcje portfela, takie jak płatności NFC (near-field communications). Funkcja Portfela w smarfonie umożliwia również posiadanie debetu, kredytu, zakładanie kart lojalnościowych i członkowskich.
  • Zawsze dostępny Skype – odsłona klasy premium. Dzięki nowej aplikacji Skype, która już wkrótce dostępna będzie na systemie Windows Phone 8, użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w tradycyjnym telefonie. Wystarczy wybrać interesujący nas kontakt. Skype jest stale włączony i dostępny, dzięki czemu to użytkownik wybiera, w jaki sposób chce połączyć się ze znajomym.

Windows Phone 8, ze zbliżonym wyglądem, technologiami oraz usługą SkyDrive, idealnie współpracuje z komputerami z Windows 8, Windows RT i konsolą Xbox 360. Użytkownik może więc edytować dokument na telefonie z Windows Phone 8 i dokończyć pracę dokładnie w tym samym miejscu na swoim domowym komputerze.

Źródło: Telix.pl

 

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone