A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Jabra BT620s

Oceń ten artykuł
(20 głosów)
Jabra BT620s Jabra BT620s

W skład testowanego zestawu wchodzą: bezprzewodowe słuchawki stereo Jabra BT620s Bluetooth w cenie 359 zł, adapter Bluetooth Jabra A120s - 179 zł, który można podłączyć do zwykłego, analogowego sprzętu muzycznego i adapter USB Bluetooth Jabra A320s - 89 zł (ceny sugerowane dla użytkownika końcowego).

Zajmijmy się teraz samą funkcjonalnością testowanego zestawu słuchawkowego. W zestawie użytkownik dostaje dosyć dużo różnych elementów - oprócz słuchawek, znajduje się m.in. zasilacz, kabelek USB do uaktualniania firmare’u, płyty CD ze sterownikami, instrukcje obsługi oraz kilka innych drobiazgów. Aby móc rozpocząć korzystanie z niego konieczne jest jego naładowanie za pomocą ładowarki dostarczonej w komplecie. Trwa to od 2 godzin (adapter A120s) do 4 (słuchawki).

 

 


Podczas ładowania dioda sygnalizacyjna znajdująca się na wierzchu słuchawki pali się na kolor czerwony, zaś w momencie naładowania sygnalizuje ten fakt kolorem niebieskim. W pierwszej kolejności musimy nauczyć się podstawowej obsługi słuchawek - posłuży nam do tego, bardzo czytelnie napisana instrukcja w formie małej książki. Zestaw Jabra BT620s jest dość prosty w obsłudze. Przyciski pełnią rożne funkcje w zależnościom czasu ich naciśnięcia.

 

 

W pierwszej kolejności spróbowaliśmy połączyć słuchawki z telefonem komórkowym wyposażonym w bezprzewodową funkcję Bluetooth, musimy pamiętać o sparowaniu słuchawek z naszym telefonem. Wszystko poszło gładko i bez roblemu nawiązaliśmy pierwsze połączenie.
Zestaw jednak testujemy na okoliczność używania do słuchania muzyki. By słuchawki Jabra BT620s Bluetooth zapewniały wysokiej jakości dźwięk stereo Hi-Fi telefon musi wspierać standard o nazwie A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Za jego pomocą realizowana jest transmisja dźwięku o wysokiej jakości. Podobnie jak w przypadku Pulsara , przy pomocy słuchawek Jabry można sterować odtwarzaniem muzyki. Jakość dźwięku wydobywana z odtwarzacza telefonu jest naszym zdaniem dobra. Potwierdził to test jaki Redakcja przeprowadziła wśród kilku użytkowników odtwarzaczy muzycznych, którzy jak sami twierdzą prawie nie rozstają się z tym gadżetem. Ośmiu na dziewięciu zapytanych nie stwierdziło żadnej różnicy, porównując jakość odbioru muzyki z BT620s do używanych przez nich stereofonicznych słuchawek przewodowych. W każdej chwili gdy podczas słuchania muzyki ktoś do nas zadzwoni, odtwarzanie jest przerywane i można zacząć rozmawiać. Po zakończeniu rozmowy wystarczy nacisnąć przycisk play, aby powrócić do słuchania muzyki. Wszystko dzięki klawiszom funkcyjnym. Lewą stroną obsługujemy telefon: odbierania/kończenia połączenia, zwiększ/zmniejsz głośność, odrzucanie połączeń, wybieranie głosowe, ponowne wybieranie ostatniego numeru, połączenie oczekujące, zawieszanie połączeń. Prawa przystosowana jest do obsługi muzyki: (odtwarzanie/ wstrzymanie/zatrzymanie muzyki , zatrzymanie muzyki i odbieranie połączeń, FFWD i RWD). Mikrofon słuchawek BT620s jest wyposażony w technologię DSP (Digital Signal Processing), co znacząco ma poprawiać jakość dźwięku i redukcję hałasów zewnętrznych. I w tym miejscu spotykamy się z lekkim rozczarowaniem – odbierający rozmowę narzekali na słyszalność naszego głosu i tak zwane "zwrotne echo". Echo prawdopodobnie spowodowane jest dźwiękiem z słuchawek, który dociera do blisko zabudowanego mikrofonu. Częściowo problem udało się rozwiązać za pomocą "regulacji głośności".


W kolejności podpięliśmy słuchawki do analogowej wieży SANYO i TV oraz PC. Służy do tego adapter Bluetooth Jabra A120s. Po krótkiej synchronizacji wszystko śmigało jak trzeba. Zasięg w których można używać słuchawek Jabry wynosi do 10 metrów w zależności od specyfiki miejsca w którym ich używamy. Słuchając muzyki bez pogorszenia
parametrów jakościowych mogliśmy spacerować po całym mieszkaniu. Gdy jednak oddalaliśmy się od adaptera na odległość 9-10 metrów sygnał zaczął być przerywany i w końcu zanikał.


Następnie nasze słuchawki podłączyliśmy do komputera za pomocą adaptera Jabra A320s Bluetooth, który pozwala na dostosowanie komputera do zaawansowanych profili audio. Jabra A320s w zamyśle producenta ma pozwalać na bezprzewodowe słuchanie muzyki, rozmowy VOIP, oraz transmisję danych. Niestety, o ile z adapterem Jabra A120s czy kablem USB nie było z tym żadnych problemów, to w przypadku A320s udało nam się go wykorzystać tylko do szybkiego (A320s posiada profil Bluetooth 2.0 + EDR) przesłania danych.

 


Zestaw słuchawkowy Jabra BT620s został tak zaprojektowany aby umożliwić jego wygodne noszenie za pomocą pałąka umieszczonego z tyłu głowy. Sama słuchawka waży dość dużo, bo 100 gramów, ale przylega do uszu perfekcyjnie. Jeśli chodzi o jakość materiałów z jakiego została stworzona to też nie można mieć większych zastrzeżeń. Nawiązanie
połączenia z innymi telefonami nie sprawiało żadnych problemów. Wystarczyło ją włączyć w tryb sparowania, a w telefonie wyszukać słuchawkę, następnie nawiązać połączenie i wpisać kod 0000 (4 zera). Ten kod działała przy każdej słuchawce, zresztą w instrukcji obsługi o tym wspominają.

 


Słuchawki pozwalają na słuchanie muzyki do 14 godzin i 16 godzin rozmów. Czas podany przez producenta nie różnił się zasadniczo od faktycznego użycia w czasie testu. Akumulator można ładować dwoma sposobami: podłączając zasilacz sieciowy lub za pomocą kabla USB podłączonego do komputera PC odtwarzającego dźwięk stereo, wówczas
będzie można jednocześnie słuchać muzyki i ładować zestaw słuchawkowy, ładowanie jednak w tym przypadku będzie trwało dłużej niż za pośrednictwem ładowarki sieciowej.

 


Słuchawki Jabry brzmią dobrze przy każdym gatunku muzyki. Dzięki adapterowi Bluetooth Jabra A120s użytkownik zobaczy o ile przyjemniej posiadać słuchawki, które nie potrzebują połączenia kablowego np. z zestawem RTV, odtwarzaczem muzycznym, komputerem czy do rozmów VoIP (przez komunikatory internetowe). Korzystanie z nich jest wygodne i daje poczucie swobody niezależnie od miejsca przebywania. Pewne zastrzeżenia można mieć do jakości rozmów prowadzonych przy użyciu telefonu komórkowego. Także połączenie słuchawek z komputerem – mimo zastosowanie oryginalnego klucza USB Bluteooth Jabra A120s przysparza problemów.

Autor: Andrzej Kisiała

Więcej w tej kategorii: Pulsar 590A »

NEWSLETTER

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone