A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Telefon z systemem MeeGo jeszcze w tym roku

Oceń ten artykuł
(44 głosów)

Dwóch były pracowników Nokii - Marck Dillon i Jussi Hurmola postanowiło zaopiekować się zapomnianym przez wszystkich systemem operacyjnym, obiecując przynajmniej jedno urządzenie z MeeGo, jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tym celu założyli firmę o nazwie Jolla Mobile, której zadaniem jest znalezienie odpowiedniego producenta telefonów dla ich systemu.

Przypomnijmy, że projekt MeeGo był wspólnym przedsięwzięciem Nokii oraz firmy Intel. Odkąd prezesom Nokii został Steven Elop, (który odpowiadał wcześniej za linię produktów pakietu biurowego Microsoft Office) firma postanowiła wiązać swoje nadzieje z mobilną wersją Windowsa.

Jak dotąd MeeGo pojawiło się tylko w jednym telefonie Nokii N9, chwalonej za nowatorską funkcjonalność systemu. Z racji tego, że jest to twór typu open source, działającym na jądrze Linuxa jest on w stanie obsługiwać aplikacje stworzone pod Androida.

Nie tak dawno dla jednego z wywiadów obecny szef Jolla Mobile - Jussi Hurmola tłumaczył, że firma jest na ukończeniu tworzenia całego ekosystemu zachęcającego developerów do wejścia w ten projekt. Obiecał też, że jeszcze w tym roku zobaczymy kolejny po N9 telefon z MeGoo. Nie zdradził na razie kto miałby zostać producentem telefonów opartych o ten system. Z tą informacją zapoznamy się dopiero na przestrzeni ostatniego kwartału 2012r.

Źródło: Telix.pl

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone