A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Windows Phone 8 w fazie RTM

Oceń ten artykuł
(28 głosów)

Według informacji, które pojawiły się w Internecie wynika, że najnowszy system Microsoftu do komórek - Windows Phone 8, jest już w fazie (Release to Manufacturing) - to ostatni etap przed premierą systemu.

Oznacza to, iż na dniach oprogramowanie powinno być dostarczane do partnerów OEM, którzy przygotują własne smartfony z Windows Phone 8. Oficjalnie są to Samsung, Nokia, HTC, oraz ZTE.

Oficjalnie Microsoft nie potwierdza tych danych, natomiast portal wpcentral.com twierdzi, że pochodzą one z zaufanych źródeł.

Przypomnijmy, że Windows Phone 8 oficjalnie zapowiedziany został w czerwcu br. w San Francisco, jest to najbardziej zaawansowany mobilny system operacyjny opracowany przez Microsoft, który pojawi się w nowych telefonach później w tym roku. Najnowszy system od gigantów z Redmond ma być innowacyjny, oferować ma on świetnie spersonalizowany ekran startowy, darmowe mapy offline (takie jak w Lumii) , czytnik kart pamięci czy też pełną obsługę DirectX.

Niestety na dzień dzisiejszy Microsoft nie zamierza wprowadzać możliwości aktualizacji ze starszych wersji tego systemu. Jeśli obecnie używacie Windows Phone 7.5, Microsoft planuje wydać aktualizację z nowym ekranem Start Windows Phone 8 o nazwie „Windows Phone 7.8”. Dla tych, ktorzy stawiają pytanie: „Czy otrzymamy również Windows Phone 8 jako aktualizację?”. Niestety nie. - Windows Phone 8 to generacyjny przełom technologiczny, co oznacza, że nowy system nie zadziała na istniejącym sprzęcie. Dbamy jednak o dotychczasowych klientów i nie chcemy, aby ich telefony wydawały się przestarzałe, dlatego zaoferujemy im aktualizację z nowym ekranem Star - dodaje Microsoft.

Kolejną sprawą, która budzi duże emocje, są aktualizacje oprogramowania Windows Phone i sposób ich dostarczania. Po pierwsze, aktualizacje Windows Phone 8 będą dostarczane bezprzewodowo, więc nie będziecie już musieli podłączać telefonu do komputera, żeby go zaktualizować. Po drugie Microsoft będzie dostarczać aktualizacje urządzeń przynajmniej przez 18 miesięcy od daty premiery.

Premier najnowszych smartfonów z tym okienkowym systemem możemy się spodziewać już pod koniec października. Według serwisu ZDNet nastąpi to dokładnie 29.10.2012 r.

Źródło: Telix.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2012 12:47

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone