A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Play na GPW - to możliwe. Nowa strategi P4

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątkowym komunikacie spółka P4, operator sieci Play napisała, że udziałowcy spółki i jej zarząd prowadzą weryfikację najlepszych dróg rozwoju na kolejne lata. W grę wchodzić może oferta IPO - donosi Puls Biznesu.

Te plotki towarzyszą firmie od samego początku, a w międzyczasie pojawiają się kolejne niepotwierdzone informacje dotyczące ewentualnej sprzedaży polskiego operatora komórkowego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zainteresowane kupnem Playa były głównie duże międzynarodowe fundusze private equity — Blackstone, CVC, Advent International, Warburg Pincus, APAX, mówiło się też o Cinven i TPG. Zrezygnowano z takiego rozwiązania z powodu zbyt niskich ofert.

Jeśli jednak dojdzie do sprzedaży, to będzie to jedna z większych transakcji na polskim rynku w ciągu ostatnich lat. Na sprzedaż mają być wystawione wszystkie udziały w Play. Żeby było jeszcze ciekawiej nie jest to pierwsza informacja o sprzedaży telekomu, praktycznie co kilka miesięcy pojawiają się pogłoski na ten temat.

Pod koniec lutego br. na łamach „Pulsu Biznesu, Jørgen Bang-Jensen, prezes Playa mówił, że w 2016 r. spółka odczuła negatywne skutki związane z koniecznością rejestracji kart pre-paid. Mimo to, rok 2016 był udany dla PLAY. Na koniec grudnia 2016 r. Play zwiększał swoją bazę abonencką, co doprowadziło do dalszego wzrostu przychodów oraz wyniku EBITDA. Udział abonentów kontraktowych w całkowitej bazie abonenckiej wzrósł do 58,0% na koniec 4 kw. 2016 r. w porównaniu z 54,6% na koniec 3 kw. 2016 r. oraz 50,0% na koniec 4 kw. 2015 r. W 2016 r. skorygowana EBITDA wzrosła w wyniku dalszego zwiększania się bazy klientów kontraktowych, która powiększyła się o 1 297 tys. netto w roku 2016. Z udziałem w rynku na poziomie 26,3% pozostał drugim co do wielkości operatorem infrastrukturalnym (MNO).

P4, operator sieci Play wydał komunikat, w którym poinformował, że akcjonariusze i Zarząd nie wykluczają oferty publicznej w strategii rozwoju firmy na kolejne lata. 

Pełna treść komunikatu:

Operational update

After 10 years of developing Play into a leading Polish mobile operator, the shareholders and management of Play are reviewing the best options to set the company up for its next stage of growth. A possible option could take the form of an initial public offering.

Źródło: Telix.pl

 

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone