A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Orange Polska w kryzysowej sytuacji?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Orange Polska, największy operator komórkowy w Polsce znalazł się w kryzysowej sytuacji. Ceny akcji idą w dół, abonenci przenoszą się do innych sieci, a eksperci nie wiedzą, czy firma da radę odbić się od dna. Z czasem ma być bowiem coraz gorzej - pisze portal informacyjny Pikio.pl.

 

 Cena akcji Orange Polska znajduje się w trendzie spadkowym od kilku lat, a stoi za tym kilka czynników fundamentalnych. Przede wszystkim, kurczący się rynek telefonii naziemnej, pogarszająca się pozycja na rynku telefonii komórkowej i stagnacja na rynku dostępu do internetu – powiedział mediom Sebastian Trojanowski, reprezentujący TMS Brokers. Stwierdził także, że straty te są postępującym procesem, który nie zatrzyma się wcale szybko.

– Z uwagi na skokowy wzrost zadłużenia dług netto/EBITDA na koniec 2016 wynoszący 5,06 oraz stałe duże wydatki inwestycyjne, nie widać możliwości wypłaty dywidendy w najbliższych latach. W związku z tym, perspektywy spółki są niezbyt zachęcające, co skłania inwestorów do pozbywania się akcji telekomu nawet po niewielkich odbiciach – dodał Trojanowski, wymieniając kolejne problemy Orange Polska. 

Ważnym aspektem problemu jest także fakt, że firma wciąż traci klientów. Sytuacja jest więc jeszcze bardziej poważna, niż mogło się z początku wydawać, analizując sytuację rynku. Całkowita liczba klientów mobilnych Orange Polska, zmniejszyła się o 405 tys. względem stanu na koniec trzeciego kwartału i wynosi 15,990 mln. Liczba klientów post-paid wzrosła do 9,453 mln z 9,085 mln, a usług pre-paid zmniejszyła się o 772 tys. do 6,537 mln z 7,309 mln, w porównaniu do września ubiegłego roku, ubytek o -13,5% rok-do-roku. Na usługi przedpłacone wpłynął znaczny spadek liczby nowych aktywacji po wprowadzeniu obowiązku rejestracji kart SIM - podała spółka. Więcej na temat wyników finansowych Orange Polska po czwartym kwartale 2016 roku: Tutaj

 

Największy kryzys rozpoczął się, gdy opublikowano rekomendację analityków DM Banku Ochrony Środowiska, według której wycena akcji Orange spadła z 5,5 zł do 4,4 zł. W ciągu roku spółka osunęła się w notowaniach o ponad 30%, a jej wyniki są najniższe w historii.

Źródło: Telix.pl

 

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone