A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

T-Mobile startuje z NFC

Oceń ten artykuł
(40 głosów)

18 października 2012 r. Polska Telefonia Cyfrowa, operator T-Mobile startuje z mobilnymi płatnościami w technologii NFC. Partnerami w projekcie są: MasterCard Europe Odział w Polsce i banki: Polbank, mBank, bank Milenium, Citi Handlowy i Getin Bank.

Warto przypomniec, że Era i Inteligo jako pierwsze w Polsce wykorzystało jej możliwości, wprowadzając w ramach testów konsumenckich przygotowanych we współpracy z MasterCard, karty płatnicze zintegrowane na karcie SIM. Od maja 2010 roku Piloci Inteligo testowali nowe rozwiązanie płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym. W ramach testu Klienci mogli dokonywać szybkich płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów Samsung Avila GT S5230N, wyposażonych w technologię NFC, we wszystkich punktach handlowo-usługowych akceptujących rozwiązanie PayPass. Płatność za zakupy do kwoty 50 złotych z użyciem telefonu komórkowego przebiega identycznie, jak te dokonywane za pomocą karty lub innego urządzenia wyposażonego w technologię MasterCard PayPass. Wystarczy zbliżyć telefon do czytnika, by dzięki technologii NFC, umożliwiającej bezprzewodowe połączenie między terminalem płatniczym a telefonem, transakcja została zakończona. Wyższe kwoty transakcji wymagają potwierdzenia kodem PIN. Ze względu na cechy płatnicze, aplikacja w telefonie działa jak konto debetowe dostępne w Inteligo. Dla potrzeb testu, firma Giesecke & Devrient przygotowała specjalne karty SIM, działające w zgodności z technologią NFC, przystosowane do współpracy ze wszystkim terminalami MasterCard PayPass.

W T-Mobile usługa ma się nazywać Mobile Wallet (Mobilny Portfel) i przeprowadzana jest we współpracy z MasterCard. T-Mobile opublikował nawet film promujący świadczenie usługi Google Wallet, która umożliwia przekształcenie smartfonu w wirtualny portfel pozwalający na zbliżeniowe (NFC) opłacanie zakupów i rachunków.

Źródło: Telix.pl

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone