A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Uderz telefon, a ten zamilknie: najnowszy patent Nokii

Oceń ten artykuł
(39 głosów)

Nigdy nie miałeś ochoty zrobić coś z telefonem, gdy ten zacznie dzwonić w nieodpowiednim momencie? Teraz będziesz miał okazję w niego uderzyć. Nokia ma zamiar wykorzystać ciekawy patent, w jednym ze swoich najnowszych smartfonów.

Na pewno wiele razy telefon zadzwonił wam w nieodpowiednim momencie, zdarzało się to w szkole, w pracy czy też w kościele, zanim zdążyliście wyjąć go z kieszeni, wasz ulubiony utwór z gatunku disco polo zdążył się już rozkręcić i dojść do punktu kulminacyjnego żenady, a wy poczuliście się zażenowani. Właśnie takich niemiłych sytuacji chce nam oszczędzić producent, który złożył już wniosek do biura patentowego aby zastrzec te innowacje.

Nokia ma zamiar wykorzystać go w jednym ze swoich najnowszych smartfonów. Rozwiązanie polegać by miało na zasadzie lekkiego uderzenia w telefon, które automatycznie go wyciszy. Naszym zdaniem, funkcja ta na pewno w wielu przypadkach okaże się pomocna. Oczywiście uderzenie to musi być wykonane w granicach rozsądku, nie możemy potraktować sprzętu z prostego sierpowego, najzwyczajniej w świecie go uszkodzimy. Może się też zdarzyć, że przez takie walnięcie nasz ukochany telefonik zamilknie na wieki, ale to tylko wtedy gdy potraktujemy zbyt dosłownie słowa ".uderz telefonem i go wycisz.." - zostały one wypowiedziane przez jednego z Brytyjskich dziennikarzy.

Schemat patentowy Nokii:

Źródło: Telix.pl

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2012 12:47

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone