A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Nokia kontra HTC. Jak media wykreowały kolejną wojnę patentową

Oceń ten artykuł
(40 głosów)

Jak możemy wywnioskować z pojawiających się w Internecie plotek, fiński producent telefonów rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko tajwańskiemu HTC. Powód ? Nokia może pozwać HTC o skopiowanie swojej Lumii 820.

Bomba wybuchła, gdy niewielki serwis PC Tablet, powołując się na rozmowę telefoniczną (absurdalny dowód), napisał o pozwie, który Nokia rzekomo szykuje przeciwko HTC.

Chodzi o design nowego smartfonu HTC 8X z Windows Phone 8, który jak się zdradzają tajemnicze źródła, na które powołują się blogerzy - wzornictwem przypomina Nokię Lumia 820. Szczególnie gdy spojrzymy na oba urządzenia od przodu.

Czy rzeczywiście kopiuje? Sami oceńcie.

Amerykanie lubią pozwy, więc temat rozwinął dużo bardziej wpływowy Neowin.net. Plotka szybko poszła w świat. Na kolanie, w oparciu o jedną rozmowę telefoniczną, stworzony został scenariusz kolejnej wojny patentowej. Wielkiej fali pozwów i wniosków o zakaz sprzedaży. Oczywiście bazujący na historii Apple vs Samsung, która mocno elektryzowała w tym roku amerykańskie (i nie tylko) media Oczywiście z nowymi bohaterami - Nokią i HTC.

Dziennikarzom sprawę znacznie ułatwił Chris Weber z amerykańskiego oddziału Nokii, który należy do bardzo aktywnych użytkowników Twittera. Kilka dni temu nieoficjalnie odniósł się do premiery smartfonów HTC, choć nie wspomniał o tej marce. Poszło o kolorystykę HTC 8X, która będzie równie pastelowa jak smartfonów Nokii. Dziennikarze uznali, że ten jeden wpis, to potwierdzenie tego, że Nokia szykuje się do wojny z HTC...

Warto dodać, że kierując się 100% racjonalnością, oba koncerny spekulacji nie komentują.

Czy scenariusz kolejnej wojny patentowej jest realny? Mało prawdopodobne, by Nokia rzuciła się do gardła HTC tylko dlatego, że tajwański koncern postanowił wypuścić na rynek serię kolorowych smartfonów z Windows Phone 8. Jeśli chodzi o rzekome podobieństwa we wzornictwie, ze szczególnym uwzględnieniem części frontowej - oba smartfony spełniają po prostu wytyczne Microsoftu. Podobnie zresztą jak Samsung Ativ S, kolejny smartfon z Windows Phone 8, który również zadebiutuje w listopadzie.

Źródło: KomputerSwiat.pl

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2012 18:37

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone