A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Windows Phone 8: największym rozczarowaniem mobilnym tego roku? (wideo)

Oceń ten artykuł
(77 głosów)

W dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej Microsoftu w San Francisco przedstawiono nową platformę mobilną Windows Phone 8. Jakie możliwości oferuje system operacyjny mający stanowić główną konkurencję dla Androida oraz iOS? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami prezentacji.

Konferencję prowadził Joe Belfiore. Na początku wspomniał o intensywnej współpracy z deweloperami rozpoczętej na kilka miesięcy przed oficjalną premierą systemu, która zaowocowała wynikiem 120 tys. aplikacji dostępnych w Windows Store. Wiemy, że w dniu debiutu Windows Phone 8 będzie dostępny w 50 językach. Po raz kolejny przedstawiono interaktywne kafelki powiadamiające użytkownika na bieżąco o wszelkich zmianach na portalach społecznościowych, nowych zdjęciach znajomych, wpisach na blogach, stronach internetowych itp.

W Windows Store już znajduje się się 46 z 50 najczęściej pobieranych aplikacji dostosowanych do wersji Windows Phone 8. Należą do nich m.in. Temple Run, Angry Birds: Star Wars, Where’s my Water, Asphalt 7 i wiele innych. Każdy kto nabędzie smartfona z nowym systemem operacyjnym otrzyma bezpłatny, roczny dostęp do aplikacji internetowego radia Pandora bez wyświetlania reklam.

Przedstawiono też funkcję Data Sense oferującą podgląd informacji na temat tego jak dużo z pakietu danych jest wykorzystywanych przez poszczególne aplikacje, przeglądarkę internetową oraz gry Online. Wszystko z podziałem na dane pobierane poprzez sieć 3G/LTE oraz WiFi.

Zaprezentowano także Tryb rodzicielski, pozwalający na oddanie dziecku swojego smartfona z wcześniejszym zaznaczeniem do jakich gier i aplikacji mogą mieć ich pociechy. Bez stresu, że skasują kontakty, zadzwonią do szefa w firmie czy też dokonają zakupu płatnych aplikacji. Belfiore tłumaczy, że jest to świetny sposób na odrobinę spokoju, ponieważ zajęte telefonem dziecko nie będzie zawracać nam głowy. Przynajmniej z takiego założenia wyszli inżynierowie Microsoftu… Wtórowała temu Jessica Alba, która będąc twarzą Microsoftu wystąpiła w charakterze rodzica zafascynowanego możliwościami nowej platformy, porzucając wcześniej swojego starego iPhone’a.

Głównym atutem Windows Phone 8 ma być nacisk na funkcje społecznościowe oferowane przez Facebook, Twitter oraz Skype. Wprowadzono możliwość synchronizacji notatek między użytkownikami nowego systemu dzięki czemu np. małżonkowie mogą dodawać i skreślać nowe produkty ze wspólnej listy zakupowej. Nie zabrakło również miejsca na obsługę pakietu MS Office.

Dzięki usłudze Skydrive mamy dostęp do dodatkowej przestrzeni 7GB danych. Zdjęcia wykonane telefonem będą od razu wysyłane do usługi w chmurze. Usługa Xbox Music 360 ma oferować dostęp do milionów utworów muzycznych. Pod koniec prezentacji zjawił się sam Steve Ballmer, który starał się przekonać wszystkich zgromadzonych, że nie ma lepiej spersonalizowanych telefonów pod kątem użytkownika niż te z Windowsem Phone 8 na pokładzie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że prawie wszystko co zostało zaprezentowane podczas dzisiejszej prezentacji oferują poprzednie wersje mobilnego Windowsa. Nie pokazano w zasadzie niczego co mogłoby odróżnić nową platformę od konkurentów z Androidem czy iOS. Nie zobaczyliśmy żadnego mocnego akcentu, wyróżniającego nowy produkt giganta z Redmond. Nokia, która wiązała z systemem tak duże nadzieje może już powoli zacząć pakować walizki.

Głównym atutem Windows Phone 8 ma być częściowa kompatybilność z Windowsem 8 i wersją RT. Możliwość oglądania tego samego dokumentu zarówno na ekranie smartfona, tabletu i komputera ma być wg. CEO firmy punktem zwrotnym w istnieniu Microsoftu. Można mieć uzasadnione obawy, że to co Ballmer nazywa przełomem, będzie odebrane jako chleb powszedni przez innych użytkowników, którzy pozostaną przy swoich obecnych OS’ach.

Źródło: Telix.pl

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone