A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Nokia: Co nowego w świecie aplikacji? (wideo)

Oceń ten artykuł
(69 głosów)

Windows Phone to jedna z najszybciej rozwijających się platform mobilnych. Przedstawiamy subiektywny przegląd polskich i zagranicznych aplikacji na smartfowy z Windows Phone, które można pobrać w Marketplace.

POLSKIE APLIKACJE – NOWOŚCI

iTaxi to aplikacja, która dopiero co pokazała się w Markeplace. Dzięki niejnie zamawiasz taksówki w ciemno, ponieważ dzięki wykorzystaniu geolokalizacji GPS widzisz na mapie wszystkie dostępne wokół Ciebie taksówki. Wybierasz najbliższą, najtańszą lub najlepszą – to Ty decydujesz. Aplikacja wyliczy na podstawie odległości oraz trasy dokładny czas oczekiwania. Taksówkarz poinformuje Cię, że jest na miejscu – a jeśli jesteś niecierpliwy (lub dociekliwy) – możesz śledzić szczegółową trasę dojazdu taksówki do Ciebie korzystając z mapy w smartfonie.

Ile razy przyjechałeś na lotnisko, żeby dowiedzieć się, że lot jest odwołany. A zdarzyło Ci się czekać na osobę na lotnisku, a samolot przyleciał z kilku godzinnym opóźnieniem ? Właśnie takie sytuacje były inspiracją dla twórców aplikacji Flight Assistant. Ta aplikacja to wyszukiwarka lotów, która czerpię informacje z międzynarodowej bazy, która umożliwia śledzenie lotów na całym świecie i na wszystkich lotniskach. Z poziomu aplikacji, można sprawdzić czy dany lot się opóźniania oraz do której bramki i terminalu powinniśmy się udać. Warto pamiętać, że interesujący nas lot można przepiąć do głównego ekranu, dzięki czemu dostęp do informacji będzie jeszcze szybszy.

HBO GO to internetowy serwis udostępniający pliki wideo na żądanie. Gwarantuje nieograniczony dostęp do biblioteki ponad 600 godzin najważniejszych hitów filmowych, szeroko dyskutowanych dokumentów oraz kultowych seriali produkcji HBO. Wybrane filmy i seriale są dostępne w HBO GO jeszcze przed ich premierą telewizyjną. Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację na swój smartfon Lumia i cieszyć się filmami i serialami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

ZAGRANICZNE APLIKACJE – NOWOŚCI

Liczniki to aplikacja dostępna tylko na smartfonach z serii Lumia, która umożliwia śledzenie wykorzystanych pakietów, które przysługują nam w abonamencie. Wystarczy wypełnić dane na temat limitów na rozmowy, sms oraz przesył danych, a dodatkowo zaznaczyć, kiedy kończy się okres rozliczeniowy, a aplikacja sama będzie zliczała wszystkie informacje. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby wiedzieć, czy możemy jeszcze szaleć po Internecie i prowadzić długie rozmowy, czy pod koniec miesiąca będziemy musieli ograniczać korzystanie ze smartfonu. A może okaże się, że płacimy za duży rachunek, bo wcale nie wykorzystujemy całego pakietu – ta prosta aplikacja, na pewno będzie przydatna! 


SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD APLIKACJI - APLIKACJE EDUKACYJNE

Od początku września uczniowie poszli do szkół, w październiku studenci wrócą na uczelnie, zaczną się kursy językowe w prywatnych szkołach – jednym słowem, jesień to czas rozpoczęcia nauki. Tej jesień zachęcamy do nauki na smartfonach z serii Lumia, dzięki czemu nauka będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Moda na naukę języka chińskiego jest coraz większa, a każdy to jej uległ powinien sięgnąć po aplikację NiHao. Jest to bardzo dobre wprowadzenie do języka chińskiego, które zawiera jasne wyjaśnienia pisowni i wymowy języka mandaryńskiego. Co najważniejsze aplikacja ma wgrane wiele dźwięków, tak aby każdy zrozumiał różnicę w wymowie tonów i poszczególnych sylab w pinyin. Aplikacja sprawdzi twoją wiedzą za pomocą przyjaznych ćwiczeń! Widzisz przyszłość w chińskim? Koniecznie sięgnij po tą aplikację.

Wolisz jednak język angielski, ale nigdy nie masz czasu powtarzać słówek? Wypróbuj Fiszki, dzięki tej aplikacji możesz przećwiczyć słówka z czterech kategorii: dom, muzyka, podróże i jedzenie.Aplikacja poda Ci najpierw słowo po polsku, a następnie po angielsku. Użytkownik sam zaznacza, czy dobrze, czy źle odpowiedział, a aplikacja powraca do tych słówek, z którymi masz problem.

Legimi to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czytania książek i czasopism, dzięki której masz dostęp do setek tytułów. Z poziomu aplikacji możesz wybrać książkę z interesującej Cię kategorii lub posłuchać sugestii innych czytelników. Wybrany tytuł możesz kupić z poziomu aplikacji lub z poziomu strony internetowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest to, że wszystkie dane są w chmurze, więc możesz zacząć czytać książkę na komputerze, a po kilku godzinach kontynuować na telefonie – aplikacja dokładnie zapamięta na której stronie skończyłeś czytać poprzednim razem.

Plan Lekcji, czyli aplikacja, która przyda się każdemu uczniowi i studentowi. Wystarczy raz wpisać swój plan zajęć i już zawsze będziemy mieć go pod ręka. A jak dodać lekcję? Nic prostszego wystarczy potrząsnąć telefonem i już można uzupełniać dane: przedmiot, sala, nauczyciel i czas trwania zajęć.Aplikacje można pobrać w Marketplace:

- iTaxi
- Flight Assistant
- HBO GO
- NiHao
- Legimi
- Plan Lekcji

Aplikacja liczniki dostępna jest tylko na smartfony Nokia Lumia, żeby ją pobrać najlepiej jest wejść do Marketplace z poziomu urządzenia i odszukać ją w Nokia Collection.

Źródło: Telix.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2012 11:58

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone