A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Nokia numerem jeden wśród smartfonów z Windows Phone 7

Oceń ten artykuł
(66 głosów)

Telefony działające pod kontrolą Windows Phone generują coraz więcej odsłon mobilnych w polskim internecie. Telefony pracujące pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego z Redmond generują już ponad 25 mln odsłon miesięcznie – wynika z badania gemiusTraffic.

Pierwsze miejsce w rankingu słuchawek z Windows Phone 7, wypracowujących największy ruch w sieci zajmuje Nokia. Smartfony fińskiego producenta – cztery modele z serii Lumia – odpowiadają łącznie za niemal 85% odsłon mobilnych wykonywanych przez telefony z oprogramowaniem od Microsoft. Wśród konkurencyjnych produktów na uwagę zasługuje jedynie HTC. Jednak udział odsłon wykonywanych na polskich stronach internetowych przy użyciu urządzeń koreańskiego producenta z miesiąca na miesiąc spada, osiągając we wrześniu poziom 12%.

Liderem wśród słuchawek Nokii jest Lumia 800. Bardzo dynamicznie zwiększa się także udział w rynku najtańszego modelu z tej linii produktowej – Lumii 610. Można się spodziewać, że już w wynikach badania za październik to właśnie Nokia Lumia 610 będzie najpopularniejszym telefonem pracującym pod kontrolą Windows Phone 7 w Polsce. Tuż za podium znalazły się cztery smartfony HTC. Największy udział w ruchu ma HTC 7 Mozart, który odpowiada za 8% ruchu pochodzącego z mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. O pogarszającej się sytuacji koreańskiego producenta świadczy jednak fakt, że tylko w okresie wakacji HTC straciło 5 punktów procentowych na rzecz fińskiego konkurenta.

Telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu operacyjnego od Microsoft systematycznie zdobywają coraz większe grono zwolenników. System gemiusTraffic w miesiącu wrześniu zarejestrował na polskich stronach internetowych blisko 370 tys. urządzeń pracujących na Windows Phone 7, z czego ponad 300 tys. to produkty z serii Nokia Lumia.

Na lidera segmentu telefonów z systemem Windows Phone 7 wyrasta Nokia 610. Ta niedroga, szeroko dostępna słuchawka sukcesywnie pnie się w górę. Model potrzebował niespełna 3 miesięcy by przegonić swoich starszych, droższych braci – Lumię 710 oraz Lumia 800” – podkreśla Krzysztof Rosiński, Kierownik ds. Badań i Rozwoju Gemius.

W rankingu urządzeń z Windows Phone 7 na znaczeniu zyskuje także Nokia Lumia 900. Model ten zanotował 600% wzrost ruchu w sieci wygenerowanego za jego pośrednictwem na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy.

Mariaż Nokii z Microsoftem pozwolił fińskiej firmie zająć pozycję zdecydowanego lidera tego segmentu. Czas jednak pokaże czy to wystarczy by Nokia odrobiła straty w technologicznym wyścigu i wróciła do stawki liczących się graczy na rynku producentów smartfonów” – podsumowuje Rosiński.

Źródło: Telix.pl

 

Ostatnio zmieniany piątek, 26 październik 2012 15:01

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone