A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Nokia udowadnia, że dysponuje najlepszymi mapami

Oceń ten artykuł
(50 głosów)

W związku z tym, że wielu użytkowników smartfonów zastanawia się, jak będzie sprawować się nowa aplikacja Mapy na iOS 6 z kartografią opracowaną przez Apple i nawigacją „zakręt po zakręcie”, Nokia udowadnia, że już w jej smartfonach są lepsze rozwiązania.

Porównanie zrobiono biorąc pod uwagę funkcjonalności usług mobilnych map z 3 popularnych smartfonów na różnych platformach - Nokia 920 Lumia z systemem Windows Phone 8 (wkrótce), Samsung Galaxy S III (Android) i Apple iPhone 5 (iOS 6).

Według Nokii:

  • Lumia 920 będzie pracować w trybie offline
  • Pakiet usług lokalizacyjnych firmy Nokia, obejmuje udoskonalone usługi Nokia Nawigacji w 110 krajach
  • Nokia Transport dostępny na 920 Lumia i urządzeń z systemem Android (nie na iOS)

Smartfon Lumia 920 oferuje także najnowszą aplikację — Nokia City Lens. Po uchwyceniu aparatem ulicy, City Lens nakłada na obraz budynków informacje o mieszczących się w nich restauracjach, sklepach, hotelach itp. W ten sposób umożliwia najbardziej intuicyjne poznawanie okolicy. City Lens to pierwszy element nowej funkcji rozszerzonej rzeczywistości dostępnej także w Nokia Mapy. Aplikacja ta umożliwia przełączanie widoku mapy i rozszerzonej rzeczywistości, aby ułatwić sprawdzanie kierunku drogi i okolicy. Pakiet usług lokalizacyjnych firmy Nokia, obejmujący także udoskonalone usługi Nokia Nawigacja i Nokia Transport, co stanowi najbardziej wszechstronną i zintegrowaną ofertę aplikacji lokalizacyjnych na rynku smartfonów.

Warto dodać, że w najnowszej wersji Map Google dla systemu Android wprowadzono: dostęp do pulpitu i historii wyszukiwarki dla telefonów komórkowych poprzez Moje miejsca. Dodano także obsługę powiększania jedną ręką: dwukrotnie stuknij, a następnie przytrzymaj i przesuń palcem, aby powiększyć.

A jakie są Wasze doświadczenia w korzystaniu z map komórkowych oraz jakie macie uwagi na temat zestawienia funkcji map: Nokia Maps, iOS i Map Google? Z doniesień internautów wynika, że na mapach iOS brakuje niektórych miast, albo miasta znajdują się nie tam gdzie powinny. Zdarzają się błędy w nazewnictwie, źle oznaczone miejsca, słychac także narzekania na niską jakość zdjęć satelitarnych map w iOS 6.

Źródło: Telix.pl

Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2012 13:17

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone