A+ A A-
Narzędzia Logowanie
Zaloguj się albo

fb iconZaloguj przez Facebook
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Lajt-Mobilegk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/play2gk-is-107.jpglink
https://nokiainfo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/orange2gk-is-107.pnglink
«
»

Seria smartfonów Lumia nie jest atrakcyjna dla europejskich operatorów

Oceń ten artykuł
(32 głosów)

Nokia Lumia 900 może schodzić jak cieple bułeczki za oceanem, ale nie koniecznie tak samo sytuacja wygląda w Europie. Routers po rozmowach z europejskimi operatorami konkluduje: Nokia nie jest wystarczająco dobra, aby zagrozić pozycji iPhonea czy smartfonów na Androidzie. Składa się na to kilka powodów.

Operatorzy uważają, że seria Lumia jest zbyt droga i wnosi za mało innowacyjnych rozwiązań, aby zagrozić pozycji iOS czy Android. Patrząc na ceny również w Polsce łatwo wyciągnąć podobny wniosek. Samsung zaczynając swoją przygodę ze smartfonami używał różnych systemów: Symbiana, Windows Mobile, i na żadnym z nich tak dobrze nie wyszedł jak na systemie Android. Ś.p. koncern Sony-Ericsson również próbował Symbiana, Windows Mobile i już jako Sony pozostał przy Androidzie. Nokia można powiedzieć poszła dalej - ale na razie nikogo tam nie ma.

Kolejny powód to brak odpowiedniej strategii marketingowej i odpowiedniego testowania sprzętu. Za kilka błędów już Nokia słono zapłaciła. Patrząc na strategie rozwojowe można odnieść wrażenie, że firma kręci się w kółko: "Kręcimy się jak w Karuzeli..." można by powiedzieć parafrazując popularną piosenkę.

Kierownik jednego z salonów europejskiego operatora, u którego Lumia 800 i 710 dostępne są od grudnia 2011, powiedział: " Nikt nie przychodzi aby kupić urządzenie z Windows Phone." i dodaje: "Nokia z podobnymi parametrami na systemie Android była by łatwiejsza do sprzedania."

Źródło: Telix.pl

Ostatnio zmieniany sobota, 12 maj 2012 16:44

NEWSLETTER

  • Nokia 6
  • Nokia 5
  • Nokia 3310

REKLAMA

TESTY AKCESORIÓW

TESTY TELEFONÓW

WIDEO RECENZJE

ARTYKUŁY

POLECANE STRONY

eMag.pl
Kodano.pl
MediaMarkt.pl
Saturn.pl
Urwis.pl

PULUB NAS NA FACEBOOK'UCopyright (c) 2005-2017 by NokiaInfo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone